KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15989355
*
nr 1598 9355
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2024
kl 20:16:00
- Konstnär/Designer
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Läs mer om Knut Stangenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jägare & räv knut stangenberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
*
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Läs mer om Knut Stangenberg
nr 1598 9355
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.Läs mer om Knut Stangenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jägare & räv knut stangenberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13